Πολιτική

Στους "8" του Κυπέλλου ο Ατρόμητος

Ο Πλατανιάς ήταν καλύτερος και σε όλη τη διάρκεια  του αγώνα με τον Ατρόμητο  στο Πειστέρι κρατούσε στα χέρια του το εισιτήριο της πρόκρισης στους "8" του Κυπέλλου Ελλάδος. Το έχασε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, κι ενώ λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα είχε χάσει σποδαία ευκαιρία για γκολ, με το οποίο θα κλείδωνε την πρόκριση.

Μετά την απώλεια αυτής της ευκαιρίας, οι περιστεριώτες έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Λε Ταλέκ έδωσε ασίτ μέσα στην περιοχή στον Ναπολεόνι και ο Ιαταλός έκανε εύκολα το 2-1.

Με ισοπαλία 1-1 προκρινόταν ο Πλατανιάς, καθώς το πρώτο ματς στην έδρα του είχε λήξει 0-0

Οι χανιώτες προηγήθηκαν στο σκορ, αδικήθηκαν από τον διαιτητή σε δύο φάσεις όπου θα μπορούσε να καταλογίσει πέναλτι και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες. Επαιξαν κυρίως με αντεπιθέσεις, φθάνοντας συχνά-πυκνά στην αντίπαλη εστία.

Ο Ατρόμητος ρίσκαρε στο δεύτερο ημίχρονο για να πάρει τη νίκη και την πρόκριση, είχε καλές στιγμές στην επίθεση, αλλά και πολλές αδυναμίες στην άμυνα.

Το σκορ άνοιξε στο 34': Ο Γουνδουλάκης έδωσε στον Ράμος, ο οποίος αφού πήρε μέτρα, σούταρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ατρομήτου (0-1).

Η ισοφάριση ήρθε άμεσα. Στο 42'  ο Ουμπίντες εκτέλεσε κόρνερ, ο Λε Ταλέκ πήρε την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα κατέληξε στον αμαρκάριστο Μπίτολο, ο οποίος με νέα κεφαλιά έκανε το 1-1