Στις καθυστερήσεις ο Παναθηναϊκός πήρε Χ από τον Πανιώνιο

Ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έκοψε δύο βαθμούς από τον Παναθηναϊκό, ο οποίος έδειξε και στο σημερινό ματς στη Νέα Σμύρνη ότι αντιμετωπίζει αγωνιστική κρίση.

Το τελικό 1-1 μπορεί να θεωρηθεί "επιτυχία" για τους "πράσινους", οι οποιοι ισοφάρισαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ ένα λεπτό νωρίτερα οι νεοσυρνιώτες είχαν χάσει σπουδαία ευκαιρία για το 2-0.

Η ισοπαλία μάλλον  κρατάει στη θέση του τον Στραματσόνι, ο οποίος μάλλον θα αναγκαζόταν να αποχωρήσει σε περίπτωση ήττας. Το σενάριο αντικατάστασης του δεν αποκλείεται πάντως. Στη λίστα των πιθανών διαδόχων του έχει προστεθεί το όνομα του Γιώργου Δώνη.

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε στο 71'  με τον Ανσαριφάρντ. Για τον Παναθηναϊκό ισοφάρισε ο Βιγιαφάνες στο 92'