Πολιτική

Πρώτη εντός έδρας νίκη του ΠΑΣ επί του Πανιωνίου...μετά από 34 χρόνια

Την πρώτη του εντός έδρας επί του Πανιωνίου μετά από 34 χρόνια πραγματοποίησε ο ΠΑΣ Γιάννενα και μπήκαν δυναμικά για την είσοδο στην 5αδα της βαθμολογίας. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν πραγματικός βούρκος και οι δυο ομάδες πάλεψαν για να δημιουργήσουν φάσεις. Μετά από ένα νωχελικό πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΣ πήρε το χρυσό "τρίποντο" με κεφαλιά του Μιχαήλ, ενώ ευθύνες καταλογίζονται και στον Γιαννιώτη. Η τελευταία φάση του ματς ανήκε ξανά στον Πανιώνιο αλλά το πλασέ του Ρισβάνη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και το 1-0 για τους γηπεδούχους παρέμεινε μέχρι το φινάλε.

Οι "Φαίακες" άλωσαν το Περιστέρι επικρατώντας του Ατρομήτου με 4-1. Το σκορ άνοιξε ο Επστάιν στο 4’ και στο 63’ έφτιαξε το δεύτερο τέρμα των «Φαιάκων» που έγινε με αυτογκόλ του Λαζαρίδη ύστερα από γύρισμα του Γερμανού. Ο Ντουαλά έκανε το 3-0 στο 79ο λεπτό, ο Φυτανίδης μείωσε στο 82’ με κεφαλιά και ο Γεωργακόπουλος έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στο 87ο λεπτό.