Πολιτική

Ο ΠΑΣ πήρε ισοπαλία στο Περιστέρι

Με γκολ του Ισπανού επιθετικού Κόντε σε... νεκρό χρόνο - δευτερόλεπτα πρινα από τη λήξη και των καθεστρήσεων - ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε ισοπαλία στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο, ο οποίος έμεινε χωρίς νίκη για πέμπτο κατά σειρά ματς.

Οι Περιστεριώτες ήταν  καλύτεροι στο πρώτο ημίχρον και δημιούργησαν δύο καλές ευκαιρίες για γκολ: Στο 21' με κεφαλιά του Φυτανίδη με κεφαλιά του Λε Ταλέκ, που σταμάτησε στην αριστερό δοκό του Πασχαλάκη.

Μετά το 30', ο ΠΑΣ ανέβηκε  και προσπάθησε να απειλήσει τον Γκορμπούνοφ. Τελικά το μόνο που κατάφερε ήταν ένα μακρινό σουτ του Γιάκου να φύγει λίγο έξω, με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου 45λεπτου.

Ο Ατρόμητος διατήρησε την υπεροχή και κατάφερε να προηγηθεί στο 60': Μετά από ωραία συνεργασία Λημνιού, Κατράνη, Τόνσο, ο τελευταίος με κάθετη μπαλιά βρήκε τον Λε Ταλέκ. Ο Γάλλος από κοντά έκανε πλασέ, Πασχαλάκης απέκρουσε, αλλά η μπάλα έφτασε πάλι στον φορ του Ατρόμητου που από κοντά έκανε το 1-0.

Το παιχνίδι έδειχνε πως θα καταλήξει στον Ατρόμητο, αλλά ο Κόντε - που δεν είχε φανεί σε όλο τα παιχνίδι - επιφύλασσε την έκπληξη στα τελευταία δευτερόλεπτα: Ο Ακόστα του έδωσε με κεφαλιά την μπάλα, στόπαρε και στο 94' από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 1-1 δίνοντας  ανέλπιστο βαθμό στην ομάδα του.

Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Φυτανίδης, Κυριακίδης, Λημνιός (68' Μπρίτο), Κατράνης, Μπάχα, Πλατέλλας (86' Βασιλείου), Κιβρακίδης, Τόνσο (72' Ούμπιδες), Λε Ταλέκ

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Ζάιρο (69' Ναδάλες), Σκόνδρας (72' Βιδάλ), Κόντε, Τζημόπουλος, Λίλα, Γιάκος, Κούτρης, Μιχαήλ, Καρανίκας, Ακόστα